Dayakçı koca'nın utandırıcı sonu

kadına dayak
Dayakçı koca'nın utandırıcı sonu
Bizim mahallede maddi durumu gayet iyi olan bir aile var. Aile'nin geçimini sağlayan adam sürekli içer ve karısını dövermiş. Bağrışmalara ve çığlıklara birkaç defa kulak misafiri olmuştum fakat adamın karısına sürekli şiddet uyguladığından haberim yoktu. Adam mahallede gayet efendi biri olarak tanınır. Kendi halinde sessiz sakin biri gözükürdü. Birgün yine adam içmiş ve eve gelip eşiyle tartışmaya koyulmuş. Adamın hanımı meğerse  bir söz işitise, o üzerine iki söz ile karşılık verirmiş. Kadının yapısı böyleymiş. Neyseki adam dayanamaz ve hanımının maalesef yüzünü gözünü mosmor eder. Bu aile'nin 20-25 yaşlarında birde erkek çocukları vardır. Bu çocuk akşam eve geldiğinde annesinin o halini görür görmez sinir krizleri geçirerek, bir anda şuur'unu kaybeder ve babasına tabiri caizse ağız burun dalar. Babasını öyle bir dövereki, dayaktan sonra yakınları babasının koluna girerek adamı yerden zor kaldırırlar. Adamı hemen hastaneye götürürler. Adamın bir kaç kemiğinin kırıldığı anlaşılır. Artık çocuk adamı neyle dövdüyse.! Bu olaydan sonra adam o eve giremez tek başına başka yere taşınır..
Yazan; Umbag

2 yorum:

  1. sımdı buna etkıye tepkı denmezmı

    YanıtlaSil
  2. Şimdi buna yılların birikimi, var olan şiddete "dur" deme biçimi denilebilir.Gönül isterdi ki kanunlarımız kadını korusun, kadınlar yasal haklarına sahip çıksın.

    Ama ne yazık ki günümüz şartlarında olmuyor.. İnsanlar hala daha "konu komşu duyar aman rezillik çıkar, bu yaştan sonra ayrılsak elalem ne der, ayıplamazlar mı, hem kötü yakıştırmalarda bulunmazlar mı" düşünceleriyle karşı karşıyayken söz konusu çekinilen tarafta ise "kim bilir o kadın ne yaptı, boş yere kimse kimseye bir şey yapmaz, o da kışkırtmasın hanımlığını bilsin vs." düşünceleriyle savaşıyor! Kadınlar tecavüze uğruyor; zanlı mahkemeden "ağır tahrik var" diyerek tahliye oluyor. Bazı kadınlar, sadece kendilerini ilgilendiren tercihlerinden dolayı ölüme zorlanıyor.

    Oysa mesele bir insanın nedeni ne olursa olsun şiddet görmesi! Mesele bu ülkede kadınların ölmesi, öldürülmesi, tacize, tecavüze, pedofiliye mağruz kalması. Mesele bahsi geçen bu olayların en az biriyle karşılaşan hemcinsinin diğerinin maduriyeti karşısında ses çıkarmaması! Mesele erkek egemen bir toplumda kadının bastırılması!

    YanıtlaSil

anonim